MÓJ KRAJOBRAZ

20 października przypada DZIEŃ KRAJOBRAZU. Nieprzypadkowo jest to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, do której przystąpiła także Polska.
Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. Zorganizował w 2017 roku konkurs plastyczny „Mój Krajobraz” dla uczniów szkół podstawowych z terenu objętego działaniem punktu – powiaty: piotrkowski, bełchatowski, pajęczański, opoczyński, radomszczański, tomaszowski, wieluński i miasto Piotrków Tryb.
Na konkurs wpłynęło 277 prac z 30 szkół: Szkołę Sulejowską nr 1 im. Jana Pawła II reprezentowało 26 uczniów, którzy pod opieką nauczyciela plastyki Violetty Binkowskiej, malowali swoje prace. Najlepszy wynik przypadł naszej uczennicy kl. VI c Patrycji Leskiej, która zajęła III miejsce i otrzymała liczne nagrody ufundowane przez organizatorów. Dodatkowym wyróżnieniem jest kalendarz na 2018 r. z pracami plastycznymi laureatów konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *