PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła.
Kornel Makuszyński

Pasowanie na czytelnika
W dniu 22 stycznia 2018r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się

uroczyste ,, Pasowanie na czytelnika”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z Biblioteki Szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W poczet nowych czytelników Biblioteki zostali włączeni uczniowie klas pierwszych, którzy do tej pory wypożyczali książeczki pod opieką rodziców
i wychowawców. Dzieci z radością uczestniczyły w lekcji, podczas której poznały zasady korzystania
z księgozbioru i regulamin Biblioteki. Chętnie odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące treści bajek. Wykonały prace plastyczne ulubionych bohaterów literackich. Na koniec pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i dbać o nie, po czym zostali pasowani na Czytelników Biblioteki i samodzielnie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Mamy nadzieję, że czytanie wejdzie im w nawyk, a droga do Biblioteki stanie się jedną z tych, które przemierzają najczęściej.

mgr B. Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *