NIECH ŻYJĄ FERIE ZIMOWE – BEZPIECZNE I ZDROWE!

26 stycznia 2018 roku w ramach realizacji zadań profilaktycznych dotyczących dopalaczy w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzone było pod nadzorem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa p. Mariusza Magiery. Uczniowie poznali sposoby postępowania podczas omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności, zatrzymania krążenia, zatrucia oraz odmrożenia i skaleczenia. Nauczyciel prezentował uczniom jak należy się zachować w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji. Do ćwiczeń wykorzystano fantoma oraz niezbędne akcesoria m.in. apteczkę pierwszej pomocy.
Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku i zostali zachęceni do aktywnego spędzenia czasu w trakcie ferii. Mamy nadzieję, że informacje te na dłużej zostaną w pamięci dzieciom i młodzieży i pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Renata Kumidaj podziękowała organizatorom spotkania i życzyła udanego i bezpiecznego wypoczynku całej społeczności szkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.