DROGIE DZIECI, RODZICE….. WSZYSCY PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY

W Sulejowie przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II powstanie nowoczesny gminny kompleks rekreacyjno-sportowy. W jego skład wchodzić będą trzysektorowa hala sportowa połączona z basenem przeznaczonym do nauki i doskonalenia pływania oraz już wybudowany plac rekreacyjno-zabawowy. Kompleks znajdować się będzie na terenie naszej szkoły.

Obiekt ten będzie drugim w Europie Środkowej i pierwszy w Polsce. Dla nas bardzo ważne jest to, że kompleks jest projektem pasywnym, to znaczy energooszczędny przy maksymalnym wykorzystaniu odznaczać się będzie minimalnymi kosztami utrzymania. Jesteśmy dumni, że
w naszej Gminie powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy, który może być początkiem
„rewolucji” w tworzeniu komfortowych warunków dla kształcenia i wychowania naszych dzieci.
W dobie komputerów i Internetu warto postawić na sport i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Obecna sala gimnastyczna przy szkole podstawowej wykorzystana jest w maksymalnym stopniu, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 21:00, soboty, niedziele turnieje sportowe. Często trudno jest się tu pomieścić.

Pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Pływanie wspomaga układ oddechowy, zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, zawału serca i cukrzycy. Poprawia elastyczność stawów
i poprawia ich ruchomość. Gdy gimnastykujesz się w wodzie, ciało waży 1/10 swojej masy na lądzie. Przyspiesza regenerację po wysiłku oraz rozciąga i relaksuje mięśnie. Łagodzi bóle stawów, wysokie ciśnienie krwi. Pływanie koi i relaksuje dzięki regularnemu oddychaniu i wydzielaniu endorfin – hormonów szczęścia. Basen też jest konieczny do kontynuacji nauki i doskonalenia pływania.

Nowy obiekt będzie doskonałym miejscem dla młodzieży szkolnej, sportowców i mieszkańców. W profesjonalnej hali i basenie odbywać się będą zawody drużynowe i większe imprezy rekreacyjne, może też koncerty, festyny i inne spotkania; kompleks będzie spełniać wiele funkcji.

…….to ogromna szansa rozwoju dla naszych dzieci….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *