NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ – WYCIECZKA DO WARSZAWY

„Poszukiwanie kontaktu z innymi, także poza Ziemią, jest kolejną próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, kim jesteśmy”– Carl Sagan
W dniu 2 marca 2018r. uczniowie klas III i IV wraz z opiekunami D. Morawską, B. Zawiszą, V. Binkowską i K. Marcinkiewicz odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie. Wczesnym porankiem wyruszyliśmy autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Zwiedzanie zaczęliśmy od projekcji animowanego filmu w Planetarium pt.„Halo Ziemia”. Zostaliśmy zabrani w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik aby testować samodzielnie naukę. Poznawać jakie są możliwości ludzkiego organizmu? Sprawdzać czy można wpływać na otaczający świat? Szukaliśmy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające. Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w podróż powrotną i udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *