KONCERT FILHARMONII – MARZEC 2018

W czwartek 22 marca tematem przewodnim spotkania z muzyką były instrumenty muzyczne, a konkretnie flety. Uczniowie dowiedzieli się, że należą one do grupy instrumentów dętych drewnianych, mieli także okazję zobaczyć i posłuchać różnego rodzaju fletów przywiezionych z dalekich zakątków świata. Dzieci zostały zapoznane między innymi z fletnią pana, fletnią bambusową fletem prostym, fletem poprzecznym i fletem elektronicznym. Miały także możliwość wysłuchania ciekawie opowiedzianych mitów związanych z powstaniem niektórych instrumentów, m.in. o Bożku Panu i nimfie Syrinks. Dzieci bawiły się doskonale, a na zakończenie utworzyły długi pociąg w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” zagranej oczywiście na flecie.

M.Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *