WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 28 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie przebywali na wycieczce w Warszawie. Grupa liczyła prawie czterdzieścioro uczestników, a organizatorem i jednym z opiekunów był p. Mariusz Magiera – nauczyciel muzyki. Celem wyjazdu było poznanie obiektów ważnych w polskim życiu społecznym oraz kulturalno-naukowym.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku Sejmu. Po spełnieniu warunków kontroli weszliśmy z przewodnikiem na balkon obserwacyjny Sali Plenarnej. Dzięki tej wizycie dzieci mogły na żywo zobaczyć miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje w państwie i poznać historię polskiego parlamentaryzmu. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Fryderyka Chopina. Dzięki interesującym opowieściom
p. przewodnik poznaliśmy lepiej życie i twórczość genialnego muzyka. Następnie uczniowie mieli czas na indywidualne odkrywanie dzieł mistrza. Piękno muzyki Chopina zachwyciło wielu z nas, a atmosfera tego wyjątkowego miejsca sprawiała, że nie mieliśmy ochoty z niego wychodzić. Program wycieczki przewidywał jednak jeszcze jedną atrakcję – wizytę w Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu wszyscy uczestnicy naszej wycieczki – łącznie z opiekunami (w tej roli rodzice: p. Halina Rutowicz oraz p. Dorota Ściubeł), mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wizyta w CNK była świetną okazją do indywidualnego odkrywania tajemnic świata nauki i wykonywania doświadczeń naukowych. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, świata i wszechświata.
W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s, bo przecież bez tego punktu wyprawy żadna wycieczka nie może się odbyć.
Podróż do Warszawy była udana i pełna niezapomnianych wrażeń.

Opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *