LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO: POLSKO NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ!

We wtorek 17 kwietnia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie: Marika Jasiurska VIC, Dawid Matyszewski VA, Roksana Firmowska VB, Amelia Nowak VB wzięli udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Sulejowie Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w związku z obchodami 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się wspaniale dostarczając zgromadzonym w Bibliotece Miejskiej w Sulejowie wielu wrażeń artystycznych. Pierwsze miejsce zajął Dawid Matyszewski- uczeń klasy VA naszej szkoły, który recytował ,,Redutę Ordona” Adama Mickiewicza. Drugie miejsce na podium przypadło również naszej uczennicy Marice Jasiurskiej klasa VIC- za wiersz Leopolda Staffa ,, Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w kolejnych tego typu imprezach kulturalnych.

opr. mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *