SPRZĄTANIE PILICY

Dnia 27 kwietnia odbyła się VI akcja „Czysta i bezpieczna Pilica”, w którą jak co roku włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.
Uczniowie klasy VII c uczestniczyli w sprzątaniu brzegów Pilicy od strony ulicy Podkurnędz pod osobistą opieką Dyrekcji szkoły Pani Renaty Kumidaj i Pana Marcina Pary oraz nauczyciela geografii Pani Marzeny Rucińskiej. Uczniowie po raz kolejny mogli czuć się odpowiedzialnymi za czystość i bezpieczeństwo w obrębie najniższej terasy Pilicy, a poprzez tego typu działania uczestniczyli w niezwykłej lekcji ekologii. Prawdziwą atrakcją było pływanie motorówką po Pilicy. Na zakończenie akcji uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez miejscową OSP, konkursach i animacjach, a ważnym zadaniem podczas spotkania było wykonanie z surowców wtórnych „ekologicznych robotów”, które zostały wyeksponowane w naszej szkole.
Uczniowie już zapowiedzieli swój udział w następnych edycjach „Czysta i bezpieczna Pilica”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *