LEKCJA HISTORII W MUZEUM!

W dniu 15 maja 2018r. laureaci Międzyszkolnego Konkursu Historyczno- Literackiego ,,Drogi Polaków do Niepodległości”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie 9 maja 2018r., wzięli udział w wycieczce do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Wyjazd, ufundowany przez Burmistrza Wojciecha Ostrowskiego, zorganizował w-ce Przewodniczący Rady Miasta Sulejowa p. Bartosz Borkowski. Wycieczka stanowiła nagrodę dla uczestników konkursu będącego jednym z elementów obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wyprawa była świetną okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, kształtowania świadomości narodowej, budzenia uczuć patriotycznych i dumy z polskiej historii. Korzystnie wpłynęła również na integrację środowisk międzyszkolnych.
Lekcja muzealna rozpoczęła się od zwiedzania pomieszczeń, po których oprowadzał nas przewodnik. Następnie uczniowie mieli w grupach rozwiązać zadania związane z oglądanymi wcześniej ekspozycjami. Aktywna forma zwiedzania przypadła do gustu wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem rozwiązywali zadania i odszukiwali ciekawostki historyczne. Czas przeznaczony na pobyt w muzeum minął niepostrzeżenie. W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie. Posileni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Sulejowa.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Wojciechowi Ostrowskiemu za ufundowanie wycieczki, a Panu w-ce Przewodniczącemu Rady Miasta Sulejowa Bartoszowi Borkowskiemu za jej zorganizowanie.

opr.mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *