WYCIECZKA DO ZATORA, KRAKOWA I TARNOWSKICH GÓR

4 i 5 czerwca 2018 roku uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zatora, Krakowa i Tarnowskich Gór. W pierwszy dniu szaleliśmy w parku rozrywki. Energylandia to niesamowite miejsce, świetnie bawiliśmy się na różnych urządzeniach, adrenaliny nie brakowało. W drodze do hotelu zatrzymaliśmy się w Wadowicach, aby zjeść tradycyjną kremówkę w rodzinnym mieście patrona naszej szkoły.
Po kolacji i dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na spacer na krakowski rynek, aby zobaczyć to klimatyczne miejsce w nocnej odsłonie. Zachwyciły nas urokliwe dorożki, niczym z wiersza Gałczyńskiego, oświetlone kawiarenki, mnóstwo kwiatów i spacerujących ludzi.
Następny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Krakowa. Pani przewodnik oprowadziła nas po katedrze i ciekawie opowiadała o historycznych wydarzeniach. Spacerowaliśmy po rynku i wysłuchaliśmy hejnału. Potem był czas na pamiątki i odpoczynek.
Kolejny punkt programu wucieczki to zwiedzanie kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Zjechaliśmy pod ziemię, oglądaliśmy miejsce pracy górników, szliśmy krętymi i niskimi chodnikami. Było zimno, mokro i ciemno – trochę się baliśmy. Na koniec płynęliśmy łodziami przez wąskie sztolnie, czyli poziome podziemne korytarze. Przewodnik opowiadał ciekawe historie i legendy związane z kopalnią.
W czasie wycieczki pogoda była wspaniała. Wróciliśmy do domu cali, zdrowi, zadowoleni i pełni wrażeń. Taki wyjazd to świetna forma rozrywki, zabawy i nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *