KAJAKOWY DZIEŃ DZIECKA

8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy VIB i VA Szkoły Podstawowej nr1 im Jana Pawła II w Sulejowie wzięli udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym celem spotkania było poznanie przez dzieci zasad bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Zabawy konkursowe pozwoliły uczestnikom sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a element rywalizacji motywował do podjęcia działań. Najwięcej radości sprawiła dzieciom konkurencja polegająca na przepłynięciu kajakiem określonego odcinka trasy wodnej. Dużym powodzeniem cieszyła się również zabawa polegająca na przeniesieniu, w jak najkrótszym czasie, kubka napełnionego wodą – na wiośle. Na koniec nastąpiła dekoracja zwycięzców i wręczenie upominków. W kategorii dziewcząt w przedziale wiekowym 10-13 lat II i III miejsca zdobyły uczennice: Dominika Sowa i Sandra Nowak klasa VIB, a w kategorii chłopców miejsce na podium zajął Kacper Szymański klasa VI B. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki związane z wycieczką ufundowane przez organizatorów.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *