PIKNIK RODZINNY

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się piknik rodzinny. Organizatorami imprezy była Rada Rodziców, której działania zostały wsparte przez Dyrekcję , Radę Pedagogiczną i uczniów naszej szkoły.

Przedsięwzięcie miało na celu integrację rodziców, uczniów i nauczycieli podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
Pogoda tego dnia była idealna. Licznie przybyli goście mogli przyjemnie spędzić czas, korzystając z wielu ciekawych atrakcji.
Rozpoczęcie pikniku nastąpiło o godz. 14.00. Dyrekcja szkoły powitała zgromadzonych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy.
Imprezę poprowadził nauczyciel muzyki, pan Mariusz Magiera, który doskonale sprawdził się w roli konferansjera.
W przedstawieniu opartym na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich co ukradli księżyc” wyreżyserowanym przez nauczycielkę języka polskiego, panią Katarzynę Feldman swoje aktorskie zdolności zaprezentowali nauczyciele naszej placówki.
W roli Jacka i Placka wystąpili zastępca dyrektora Grzegorz Ruciński oraz Mariusz Magiera. Ponadto w przedstawieniu udział wzięli: dyrektor szkoły Renata Kumidaj, zastępca dyrektora Marcin Para oraz nauczyciele: Daniel Bajon, Bogna Czekańska, Beata Dudkiewicz Dominika Magiera, Katarzyna Michalik, Daria Morawska, Aldona Nejman,  Beata Skawińska, Katarzyna Molińska, Elżbieta Szczyglińska, Bożena Zawisza, Ewa Zawisza.
Widownia entuzjastycznie przyjęła obejrzany spektakl nagradzając aktorów gromkimi brawami.
W trakcie zabawy nie zabrakło również akcentów sportowych. Rozegrane zostały mecze piłki nożnej: rodzice kontra nauczyciele oraz nauczyciele kontra uczniowie. Odbył się także pokazowy mecz piłki siatkowej.
Strażacy OSP Sulejów zademonstrowali możliwości techniczne swojego wozu ratowniczo-gaśniczego m.in. puszczanie piany oraz polewanie wodą, co sprawiło ogromna radość obecnym dzieciom.
Wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń dostarczyły występy artystyczne rodziców oraz uczniów w formie popularnej zabawy zwanej Karaoke.
Ponadto atrakcją festynu był pokaz różnego typu motocykli, w tym policyjnych, ponieważ
nad bezpieczeństwem bawiących się czuwał zmotoryzowany patrol.
Wszyscy spragnieni zabawy i rozrywki mieli okazję na pełen relaks w miłym towarzystwie. Uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz skorzystać z usługi robienia tatuaży, plecenia warkoczyków i malowania twarzy.
Amatorzy kuchni degustowali kiełbaski z grilla, grochówkę, żurek, chleb ze smalcem, domowe wypieki, lody, napoje i wiele innych smakołyków.
Tańce towarzyskie w wykonaniu państwa Barbary i Mariana Królików zachwyciły zgromadzoną publiczność.
Istniała również możliwości przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy, której pokaz przygotowali uczniowie kl. II c i III.b w ramach realizacji projektu gimnazjalnego.
Impreza zakończyła się dyskoteką na świeżym powietrzu.
Dyrekcja szkoły wyraziła serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, a w szczególności rodzicom, którzy nie szczędzili wysiłku w przygotowaniu tej znakomitej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *