„MITOMANIA”

W dniach 8-9. 06 .2018r. grupa uczennic ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego działającego przy naszej szkole pod opieką Pani Marzeny Rucińskiej uczestniczyły w VIII Pieszym Rajdzie „Mitomania” organizowanym przez Gimnazjum i Szkołę Podstawową w Wodzinie Prywatnym.
Tegoroczna tematyka rajdu dotyczyła mitologii Japonii. Przygotowaliśmy prezentację i strój bogini Kichijoten. Nasza drużyna obok innych 12 uczestniczyła w konkursach przewidzianych regulaminem rajdu m. in. z wiedzy o bogach japońskich ( II miejsce), o Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych i gminie Tuszyn ( III miejsce ), sztuce orgiami ( IV miejsce) oraz sumo. Ważnym zadaniem było rozszyfrować tajemniczy escape room z tematyką 100 – lecia odzyskania niepodległości i odnaleźć ukryty klucz. Najważniejszym punktem rajdu była nocna wędrówka po lesie z mapą i odszukiwanie ukrytych Pokemonów „ Złap je wszystkie” . My złapaliśmy ich 10 poprzez walkę drużyn lub na „arenie”. W tej konkurencji zajęliśmy III miejsce. Były warsztaty pisma japońskiego, tworzenia wachlarzy, sztuki parzenia herbaty oraz jogi. Za zdobyte miejsca otrzymaliśmy liczne nagrody rzeczowe, a w integracji z innymi szkołami dobrze się bawiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *