TRADYCYJNY SAD

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie uczniowskim „Tradycyjny sad”. Projekt ten skierowany był do wszystkich szkół zainteresowanych tematyką restytucji i promocji starych odmian drzew. Projekt ten organizowany był przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Grupa Eko – Sulejowianek wzięła udział w tym projekcie i … udało się. Dzięki konsekwentnemu dążeniu do celu pozyskane zostały środki finansowe w formie grantu na założenie mini sadu. Projekt był inicjatywą uczniowską. Przy naszej szkole powstał mini sad. Zabiegi agrotechniczne związane z zakładaniem mini sadu zostały wykonane na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Dobór odpowiednich drzewek, sadzenie drzew, dobór roślin towarzyszących, sadzenie żywopłotu – tak w dużym skrócie wyglądały prace związane z zakładaniem sadu. Grupę Eko – Sulejowianek wspierał koordynator projektu pani Dominika Magiera oraz zaprzyjaźniony wieloletni nauczyciel przyrody pani Aldona Nejman. Grupa Eko – Sulejowianek serdecznie dziękuje Rodzicom za cenne wskazówki i ich zaangażowanie. Odzew po przeprowadzeniu Forum Rodziców okazał się ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *