ZAJĘCIA PROFILAKTYKI MEDYCZNEJ DLA DZIEWCZĄT

W dniu 5 września 2018r. naszej szkole obyły się kolejne zajęcia warsztatowe dla dziewcząt klas VIII i III gimnazjalnych prowadzone przez studentkę medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i naszą absolwentkę panią Aleksandrę Marzec, zgodnie z inicjatywą Peer Education i w ramach projektu International Federation of Medical Students Association – Poland.
Projekt IFMSA łączy dwa ważne tematy:
• pierwsza wizyta u ginekologa,
• wczesna prewencja raka sutka oraz nowotworów narządu rodnego.
Warsztaty polegają na edukacji w zakresie problemów zdrowotnych u dziewcząt w drugiej dekadzie życia, techniki prawidłowego badania piersi oraz postępowania w przypadku wykrycia zmian w gruczole sutkowym. Program ten jest realizowany w formie 45-cio minutowych ustnych prezentacji prowadzonych z dziewczętami w grupach 20-30 osobowych, podczas których omawiane są najczęstsze objawy ze strony narządu rodnego, a także przebieg wizyty u ginekologa. Na początku zajęć przekazywane są materiały informacyjne zawierające adresy poradni ginekologicznych dla dziewcząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *