„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

„ Sprzątanie Świata” odbyło się tradycyjnie w trzeci weekend września.
„Akcja – segregacja!”- tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznej akcji.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie przyłączyli się do sprzątania najbliższego otoczenia szkoły. 21 września 2018 r. uczniowie i ich opiekunowie, pełni optymizmu i zapału, wyposażeni w rękawiczki i worki wyruszyli zadbać o czyste środowisko.
Celem akcji „Sprzątanie Świata” było kształtowanie świadomości ekologicznej, postaw proekologicznych, inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Tegoroczna akcja miała na celu uświadomienie ludziom, iż śmieciom można nadać „drugie życie”, wskazywała na zasadność segregacji odpadów, celem ich ponownego wykorzystania, recyklingu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.