LEKCJA PRZYRODY

W czwartek 4 października 2018r uczniowie klasy 0a oraz klasy 0c uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Zajęcia poprowadził leśniczy- pan Rafał Taranowski. Tematem przewodnim zajęć były drzewa iglaste. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można rozpoznać różne gatunki drzew iglastych, poznali ich cechy charakterystyczne. Zapoznali się także z budową szyszek i nauczyli się rozróżniać gatunki drzew iglastych między innymi dzięki szyszkom. Uczniom bardzo spodobała się zabawa przygotowana przez pana leśniczego, polegająca na odgadywaniu nazw poznanych gatunków drzew poprzez dotykanie ich gałęzi, które ukryte były w specjalnie przygotowanym pudle. Dzieci dowiedziały się także na czym polega praca leśniczego i poznały elementy jego ubioru- codziennego i odświętnego. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent w postaci opaski odblaskowej ufundowanej przez LASY PAŃSTWOWE.
Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Taranowskiemu za fantastycznie przygotowaną lekcję oraz panu Rafałowi Urbańskiemu za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *