NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, Szkoła Podstawowa nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wzięła udział w Prezydenckiej Akcji Narodowego Czytania. Fragmenty tegorocznej lektury- ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego -zostały odczytane przez uczniów, nauczycieli, przedstawicielki Rady Rodziców oraz Dyrekcję Szkoły podczas jesiennego pikniku 6 października 2018r. Powieść traktująca o kształcie i jakości polskiej państwowości po odzyskaniu Niepodległości w 1918r., a jednocześnie ukazująca losy i dylematy młodego człowieka- Cezarego Baryki- poszukującego własnej tożsamości w skomplikowanej rzeczywistości historycznej, była kolejną okazją do włączenia się w 100-tną rocznicę obchodów odzyskania Niepodległości.
Mamy nadzieję, że Akcja przygotowana przez Bibliotekę Szkolną we współpracy z nauczycielami: Violettą Binkowską- dekoracja oraz Beatą Skawińską –śpiew i Mariuszem Magierą- oprawa muzyczna, zainspirowała słuchaczy do sięgnięcia po książkę, dostarczyła wielu wrażeń artystycznych, wzbudziła uczucia patriotyczne i stanowiła doskonałą okazję do refleksji nad historią naszej Ojczyzny.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *