SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE „POBIEGAŁA Z MISTRZEM”

W dniu 4 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mniszkowie, już po raz kolejny odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pod hasłem „Pobiegaj z mistrzem”. Bohaterem tego spotkania był Mistrz Świata w lekkoatletyce w biegu na 800 m. , a zarazem absolwent Szkoły Podstawowej z Mniszkowa Adam Kszczot. Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejowie skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w tej imprezie.
Otwarcia spotkania dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mniszkowie pan Rafał Marszałek, który przywitał Adama Kszczota oraz zaproszonych gości. Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną dzieci i młodzieży przygotowaną przez grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Mniszkowie w trakcie której sam Mistrz prezentował i komentował materiały wyświetlane na ekranie multimedialnym ze swoich największych osiągnieć sportowych. Następnie zaproszeni goście podziękowali i pogratulowali mistrzowi sukcesów i życzyli kolejnych. Podczas spotkania Mistrz Świata Adam Kszczot chętnie rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć.
W dalszej części spotkania odbyły się zawody lekkoatletyczne- biegi na 80 m i 800 m dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Mniszków oraz szkół powiatu piotrkowskiego i opoczyńskiego pod czujnym okiem Mistrza. Rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród najlepszym zawodnikom, którego dokonał Adam Kszczot. Spotkania z Adamem Kszczotem stały się już tradycją. On służy jako przykład dla dzieci i młodzieży, że warto i należy rozwijać własny talent, aby osiągnąć w życiu sukces.
Wśród zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie najlepiej wypadli: Mateusz Kędra 4 miejsce w finale biegu na 80 m. i Bartosz Marchewka również 4 lokata w drugiej turze biegu na 800 m. Pozostali uczestnicy z naszej szkoły to: Dawd Tymanowski, Dawid Markiewicz, Igor Miarka, Radosław Klass, Piotr Paszewski, Adrian Szczypiorski, Szymon Woźniakiewicz, Daniel Sąciński i Jakub Albin. Opiekunem podczas zawodów był Łukasz Nojek.

Opracował Łukasz Nojek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *