STROFY O NIEPODLEGŁEJ

W miniony czwartek po raz kolejny uczestniczyliśmy w Powiatowym Turnieju Recytatorskim z serii „Emocje zakute w słowa”. Celem konkursu była popularyzacja utworów o tematyce patriotycznej, zainteresowanie uczniów twórczością poetycką, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie  umiejętności recytatorskich oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

Na tegoroczny  konkurs  pod hasłem: „Strofy o niepodległej” zgłosiło się 59 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego. Przesłuchania oraz podsumowanie wyników  odbyły się   18 października 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie  Trybunalskim.

W tym szczególnym roku okrągłej rocznicy  mieliśmy przyjemność posłuchać różnorodną poezję, od Inwokacji Adama Mickiewicza po Inkę Barbary Postawy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III A (gimnazjalnej) i VI A,  zainspirowani i przygotowani przez  Szkolną Bibliotekę.

Cóż można powiedzieć o wynikach:  ZDOBYLIŚMY POWIAT!

I miejsce zajęła Wiktoria Firmowska za profesjonalną,  przepiękną recytację trudnego wiersza Mariana Hemara pt. „Artykuł wstępny”

II miejsce Oliwia Synderecka za subtelną interpretację „Modlitwy” Mariana Hemara

III miejsce Dawid Matyszewski za brawurową recytację „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza

oraz wyróżnienie dla Julii Skupińskiej za delikatną recytację wiersza „Moja piosnka II” Cypriana Kamila Norwida

Opr. Wanda Gemel-Jajszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.