DO HYMNU

W dniu 24 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Do przesłuchania stawiło się 285 uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali: Mazurek Dąbrowskiego oraz pieśni Gaude Mater Polonia i Rotę. Nad przebiegiem przesłuchania czuwało jury powołane przez Narodowe Centrum Kultury w składzie prof. dr hab. Barbara Sobolczyk oraz Krzysztof Kozłowski koordynator konkursu, którzy byli pod wrażeniem wykonania tak trudnych utworów przez tak liczną grupę uczniów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.