WYCIECZKA DO PIOTRKOWA TRYB.

W dniu 29.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II, mieli okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl teatralny na podstawie tekstu: ,,Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego: ,,Kartki z Powstania”.

Opowieść o losach anonimowych mieszkańców Warszawy ich stosunku do Powstania, emocjach, które ich przepełniały wywarła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Obraz Powstańców wykreowany przez aktorów Kieleckiego Teatru Lektur odbiegał od tradycyjnego modelu romantycznego powstańca, odarty z patosu ukazywał zwykłego szarego człowieka szukającego żywności i możliwości przetrwania w rozpaczliwej wojennej rzeczywistości. Udział w wydarzeniu artystycznym, ukazującym fragment bolesnej historii Polski, jaką było Powstanie Warszawskie miał na celu rozbudzić świadomość historyczną, kształtować w młodych ludziach postawę patriotyczną i wzmacniać poczucie narodowej tożsamości.
Działania te wpisują się w cykl uroczystości związanych z 100-tną rocznicą odzyskania Niepodległości.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Odkrywanie tajemnic Wszechświata i poznawanie mapy nieba zaciekawiło uczniów i stało się doskonałą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy z tego zakresu. Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w KFC. Po czym wszyscy uczestnicy wycieczki z zadowoleniem wrócili do Sulejowa.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *