STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W piątek 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaszczycili nas swoją obecnością zacni goście – Burmistrz Sulejowa, Ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Rady Miasta, Kuratorium Oświaty i Rady Rodziców. Licznie przybyli również rodzice i mieszkańcy Sulejowa.
Pani Dyrektor Renata Kumidaj powitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnego świętowania. Akademia rozpoczęła się o godz. 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego, jak w tysiącach szkół polskich. Słowa patriotycznych utworów poetyckich oraz pieśni narodowych przypomniały widzom zarówno te trudne, ale także te radosne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Przy pięknym akompaniamencie akordeonu, gitary i fletu można było przeżyć wiele wzruszeń. 100 par w trzech turach zatańczyło poloneza, od czwartoklasistów po oddział 0. Uczennice najstarszych klas zaprezentowały układ choreograficzny z flagami. Odbył się też pokaz mody narodowej w wykonaniu maluchów.
Młodzi wykonawcy dostarczyli wszystkim wielu emocji – nostalgii, wzruszenia, radości i dumy. Ten dzień był niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu, niezwykłą i wspaniałą jak samo święto niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *