WYJĄTKOWY ROK, MINĘŁO 100 LAT OD ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę stało się dla nas okazją do podjęcia nowej inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu „100 Zniczy na 100–lecie Odzyskania Niepodległości”. Akcja skierowana była do uczniów młodszych i starszych klas naszej szkoły, a także innych osób. Miała za zadanie aktywizować społecznie i promować szacunek do naszego kraju. Znicze zostały ułożone pod Pomnikiem poległych podczas II wojny światowej na Placu Straży w barwach flagi narodowej. Po obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości uczniowie udali się wraz z dyrekcją i opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu p. A. Nejman, p. B. Skawińska, p. D. Morawską oraz rodzicami na cmentarz aby złożyć wiązankę i zapalić znicze przy zbiorowej mogile żołnierzy. Dziękujemy za pomoc w zbiórce zniczy wszystkim uczniom, panu burmistrzowi Wojciechowi Ostrowskiemu, a także radnemu Sulejowa panu Bartoszowi Borkowskiemu.

opr. D. Morawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *