DZIEŃ PRAW DZIECKA

W dniu dzisiejszym 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. Z tego tytułu przez cały tydzień obowiązuje w naszej szkole ” TYDZIEŃ BEZ PRACY DOMOWEJ ” Pomysł, który zaakceptowała pani dyrektor Renata Kumidaj wypłynął od uczniów naszej szkoły.

Co więcej uczniowie przygotowali petycję do pani dyrektor prosząc o ustanowienie jednego dnia w tygodniu dniem wolnym od pracy domowej. Uczniowie wraz z opiekunami Parlamentu Uczniowskiego przygotowali gazetki na korytarzach szkoły przypominające że dzieci również mają swoje prawa które dorośli powinni przestrzegać. Z inicjatywy naszych uczniów, którzy prosili wielokrotnie w anonimowych korespondencjach które odbiera pani dyrektor ze skrzynki życzeń o menu na stołówce uwzględniające raz na jakiś czas coś z poza standardów codziennego menu – pani dyrektor spełniła życzenie dziś na obiad serwowany był kebab. To my jesteśmy dla dzieci a w tak wyjàtkowym dniu jak dziś trzeba było iść na kilka ustępstw pamiętając że ich głos się liczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *