WYSTAWA W KOŚCIELE „NIE TYLKO AJS”

Pod takim hasłem Stowarzyszenie SULEJÓW TURYSTYCZNY zorganizowało w kościele św. Floriana wystawę poświęconą dawnej oraz współczesnej sztuce ludowej Sulejowa i okolic.
Uczniowie klasy Vd, którzy w ramach zajęć zwiedzali tę wystawę, mogli podziwiać wytwory sztuki w formie obrazów, rzeźb, ozdób z bibuły, koronek i gliny. Liczne eksponaty zostały pozyskane z prywatnych zbiorów mieszkańców Sulejowa i okolic, którzy mają artystyczne zdolności i pięknie haftują, malują, rzeźbią. Oprowadzający po wystawie pan Tomasz Miller w ciekawy sposób opowiadał uczniom o twórcach ludowych, a także dokonywał krótkiej prezentacji zgromadzonych eksponatów. Przekonywał też, by szanować dorobek artystyczny mieszkańców naszego regionu, bo powszechna kiedyś sztuka ludowa stała się dziś sztuką tworzoną sporadycznie i rzadko można podziwiać ręcznie robione obrusy czy haftowane makatki.
To była wspaniała lekcja promująca nasze korzenie. To lekcja odkrywania i przypominania dorobku rodzimych twórców.

wych. klasy Vd
Bożena Zawisza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *