LEKCJA BIOLOGII I PRZYRODY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE

Uczniowie klasy VIIIb i VIIIc Szkoły Podstawowej nr1 w Sulejowie, w dniach 26-30 listopada 2018 r pod opieką nauczyciela biologii – Niny Cichoń zorganizowali wystawę własnych zielników.
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas starszych jak również najmłodszych – uczniów klas 0 i pierwszych.
Dla wszystkich uczniów była to, inna forma lekcji przyrody i biologii. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozpoznawali znane im gatunki drzew iglastych i liściastych oraz zapoznali się z nowymi, nieznanymi gatunkami.
Wychowawczyni klasy Ia – pani Katarzyna Gajda wykorzystując ekspozycję zielników przeprowadziła z uczniami lekcję poglądową na temat znajomości drzew iglastych i liściastych. Mali przyrodnicy bezbłędnie podawali nazwy podstawowych drzew, rozpoznając je po liściach, szyszkach, korze
i owocach.
Po tych zajęciach wszyscy uczniowie zdobyli umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów występujących
w najbliższej okolicy.
Wystawa cieszyła się również dużym zainteresowaniem również wśród rodziców.
W najbliższym czasie uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas ósmych przygotują wystawę albumów dotyczącą ochrony przyrody – Parki Narodowe w Polsce oraz Parki Krajobrazowe woj. łódzkiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia naszej wystawy.

Nina Cichoń