Z MIŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Pod hasłem „Z miłości do niepodległości” w dniu 29.11. 2018 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbył się konkurs wiedzy historycznej z okazji 100 lecia – Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 w Sulejowie. Młodzież wykazała się dużą wiedzą z historii Polski: okresu zaborów oraz walk narodowo – wyzwoleńczych.

Laureatami zostali:
I miejsce – Jakub Pastuszka, Jakub Magiera
II miejsce – Julia Urazińska, Michał Chmielewski
III miejsce – Julia Małecka, Natalia Małecka

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody książkowe. Uczniowie przygotowali się do konkursu pod kierunkiem nauczycielek historii : I. Pietrasiak, A. Kowalskiej.