DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W środę 12 grudnia uczniowie klas zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie świętowali DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Każdy uczeń przyniósł w tym dniu swojego ulubionego pluszaka. Dzieci śpiewały i tańczyły piosenkę o misiach, rozpoznawały na zdjęciach sławne misie znane z różnych bajek, kolorowały postacie misiów, oglądały także bajkę o „Złotowłosej i trzech misiach”. Jednak największą atrakcję przygotowała dla nich mama jednego z uczniów- Pani Dominika Piątkowska, która pokazała dzieciom jak powstają ich ulubieni, pluszowi przyjaciele. Pani Dominika przyjechała na zajęcia ze swoją maszyną do szycia oraz materiałami potrzebnymi do wykonania pluszaka. Dzieci rozpoznawały, układały i nazywały poszczególne części, z których następnie został uszyty wielki, piękny miś. Każde dziecko miało swój udział w wykonaniu misia, wszyscy wypychali go specjalnym wypełnieniem. Radość dzieci po ukończonej pracy była ogromna.
Serdecznie dziękujemy Pani Dominice Piątkowskiej za poświęcony czas i fantastycznie przygotowaną atrakcję.