„BÓG SIĘ W TOBIE RODZI”

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. Nastrój świąteczny zapanował już kilka dni wcześniej, w holu szkoły pojawiła się pięknie przyozdobiona choinka, a poszczególne sale lekcyjne przybrały bożonarodzeniowy wystrój.

W piątek 21 grudnia 2018r. o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Chwil pełnych wzruszeń dostarczyli nam zdolni aktorzy oraz chór szkolny z różnych klas przygotowani przez p. D. Morawską, p. B. Skawińską, p. D. Magierę, p. D. Migałę i p. K. Marcinkiewicz.
W jasełkach pod hasłem „ Bóg się w Tobie rodzi” główną część stanowiło przedstawienie teatralne zaprezentowane przez uczniów. Miało ono nam wszystkim uświadomić i przypomnieć istotę świąt Bożego Narodzenia – miłość, dobroć, przebaczenie i otwartość na drugiego człowieka. Dzisiaj, w tym szybko biegnącym i zmieniającym się świecie, w pogoni za dobrami materialnymi, często gubimy i zatracamy te wartości. Jasełka przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór szkolny. Pod koniec uroczystości pani dyrektor Renata Kumidaj złożyła nauczycielom, uczniom i ich rodzinom życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Na zakończenie jasełek grono pedagogiczne zaśpiewało kolędę „Bóg się rodzi”. Po uroczystości odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia. Wszystkim artystom dziękujemy za udział w przedstawieniu.

opr. Daria Morawska