PIERWSZE SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

16 stycznia 2019r. odbyła się pierwsza wizyta klasy I a i I b w bibliotece szkolnej. Było to wyjątkowe spotkanie, które przebiegło w miłej i uroczystej atmosferze. Pierwsza wypożyczona książka powinna bowiem być na długo zapamiętana. Pobyt w szkolnej książnicy był dla uczniów przeżyciem, zostali przyjęci w poczet nowych czytelników.
A wszystko zaczęło się od …pogadanki, w której pani bibliotekarka opowiadała dzieciom dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wysłuchały życzeń książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych. Z zainteresowaniem oglądały wystawkę Najładniejsze książki i książki zniszczone.
Na pamiątkę młodzi czytelnicy otrzymali okolicznościowe zakładki do książek i przed powrotem na lekcje, każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę.
Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas I-wszych będą często i chętnie odwiedzali szkolną bibliotekę odczuwając potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.