DZIECI SIECI

W środę 24 stycznia, mimo tęgiego mrozu, jaki tego dnia dawał się mieszkańcom Sulejowa we znaki, uczniowie klasy IV a, IV c i Vc ubrani w ciepłe kurtki, grube czapki i szaliki, wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do Piotrkowa Trybunalskiego, na spektakl „Dzieci Sieci”, wystawiany na deskach Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Na scenie gościnnie wystąpili aktorzy Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia.
Sztuka opowiada historię Artura, nowego ucznia w szkole, który szuka przyjaciół i akceptacji w obcym środowisku. W tym celu wykorzystuje możliwości, jakie daje Internet. Niestety nie udaje mu się uniknąć pułapek, jakie czyhają na potencjalnego użytkownika sieci. Chłopiec zderza się z agresją, odtrąceniem, kłamstwem i poniżeniem, a to wszystko dzięki anonimowości, którą gwarantują portale społecznościowe. Na szczęście udaje mu się z tej całej sytuacji wyjść obronną ręką. Widowisko w atrakcyjny sposób ostrzega młodego widza przed ciemną stroną internetu, ukazuje ryzyko i konsekwencje, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z sieci.
Ciekawa scenografia oraz oprawa muzyczna, jak i profesjonalna gra aktorów sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały wystawianą sztukę.

Daniel Bajon