WARSZTATY CERAMICZNE

W styczniu uczniowie klasy 0a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Zajęcia prowadziła właścicielka Pracowni Ceramicznej NUCHNA w Piotrkowie Tryb. Spotkanie zostało podzielone na dwie części, ze względu na konieczność wypalenia w specjalnym piecu przygotowanych przez dzieci prac. Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały właściwości gliny, dowiedziały się, że wiele przedmiotów w ich domach jest z niej wykonanych. Najważniejszą jednak częścią było własnoręczne lepienie serduszek według instrukcji pani prowadzącej zajęcia. Na drugim spotkaniu uczniowie malowali specjalnym szkliwem przygotowane wcześniej i wypieczone w piecu serduszka. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, a efekty ich pracy są widoczne na zdjęciach.