SPOTKANIE Z POLICJĄ

Znajomość zasad bezpieczeństwa i radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia jest kluczową umiejętnością, którą powinien posiąść każdy człowiek niezależnie od wieku. Szczególnie ważne jest to, aby je przypominać zwłaszcza najmłodszym, którzy ze względu na wiek i małe doświadczenie są bardziej narażeni na różnego typu zagrożenia. Temat ten jest tym bardziej ważny, gdyż zbliżają się ferie – czas zimowego wypoczynku, podczas którego dzieci w ferworze zabawy zapominają, bądź nie są świadome czyhającego niebezpieczeństwa.
Dlatego też 5 lutego najmłodszych uczniów-klasy 0 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odwiedziły panie policjantki: aspirant Ilona Sidorko oraz młodszy aspirant Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. Policjantki w fantastyczny sposób uświadomiły dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w trakcie zimowych zabaw, ale także w codziennym życiu i wyjaśniły jak sobie z nimi radzić, np.: napotkanie złodzieja, próba porwania, zagrożenia ze strony Internetu, atak zwierzęcia i wiele innych. Wszelkie przykłady zostały bardzo obrazowo i przystępnie przekazane dzieciom, co sprawiło, że słuchały rad i wskazówek z ogromną uwagą.
Ważnym tematem spotkania było też bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Zostało ono omówione na przykładzie specjalnie przygotowanego quizu, którego bohaterem jest znana dzieciom i lubiana postać- Spongebob.
Na zakończenie uczniowie mogli dokładnie obejrzeć strój i wyposażenie funkcjonariuszy, mogli także przymierzyć jego elementy takie jak np.: kamizelka kuloodporna, ochraniacze itp. Szczególnie zainteresowani byli tarczą oraz kajdankami, które koniecznie chcieli przymierzyć.
Serdecznie dziękujemy paniom: aspirant Ilonie Sidorko oraz młodszej aspirant Katarzynie Dębińskiej za fantastycznie przeprowadzoną prelekcję.