ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK

W dniu 07 lutego 2019r. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie we współpracy z opiekunkami Świetlicy: p. D. Magierą i p. D. Morawską – odpowiedzialnymi za dekorację i scenografię-zorganizowała część artystyczną pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek”. Nad oprawą techniczną przedstawienia czuwał p. M. Pączyński. Celem spektaklu, przygotowanego przez uczniów klas szóstych, była promocja czytelnictwa wśród dzieci młodszych. Spotkanie z bohaterami bajek i baśni stanowiło świetną okazję do reklamy książek i przypomnienia o nowościach zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, wróżki i krasnoludki, zła wiedźma, wilk, a nawet Smok Wawelski wyskoczyli na chwilę z kart książek i zaprezentowali się na naszej szkolnej scenie. Dzięki takiej formie promocji literatury starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił jako aktorzy, a młodsi zobaczyć na żywo ulubionych bohaterów swoich bajek. Akademia wzbogacona prezentacją multimedialną przypadła do gustu najmłodszym czytelnikom. Wszyscy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że taka forma upowszechniania czytelnictwa przyczyni się do jego wzrostu. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne imprezy czytelnicze w naszej bibliotece.

mgr B. Pawlik