LEKCJA BIOLOGII NA ŻYWO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE

W dniu 7.03.2019 r w Szkole Podstawowej nr1 w Sulejowie uczniowie brali udział w nietypowej lekcji biologii na żywo.
Lekcja odbyła się na sali gimnastycznej. Uczniowie poznali systematykę, środowisko życia, sposób pobierania pokarmu, budowę i czynności życiowe, gadów. Zdobyli wiele informacji na temat zachowania węży ich zwyczajów i sposobie hodowli np. że węże niejednokrotnie polują na ofiary większe od nich. Następnie odbył się pokaz żywych gatunków węży.

Pierwszy z kosza „wypełzł” pyton królewski następnie niewielki wąż zbożowy, boa dusiciel, pyton tygrysi ciemnoskóry oraz duży, jasno ubarwiony pyton tygrysi –albinos.
Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z wężami. Pod czujnym okiem opiekuna dotykali je i przekonali się, że ich skóra pozornie wilgotna jest sucha, pokryta łuskami i nie taka straszna w dotyku. Hodowane węże w terrarium nie wykazują agresji i można się z nimi nawet zaprzyjaźnić.
Ta lekcja biologii na długo pozostanie w pamięci uczniów, niektórzy już dziś deklarowali chęć hodowli tych gadów.

Nina Cichoń