SZANOWNI PAŃSTWO!

Zawiadamiamy, że 12 marca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, w sali nr 18, gdzie nauczycielką j. polskiego jest p. Bożena Zawisza, odbyła się pierwsza i ostatnia rozprawa przeciwko Neronowi (Mikołaj Mordaka) oskarżonemu o masowy mord chrześcijan oraz podpalenie Rzymu.
W roli obrońców wystąpiły mecenas R. Błaszczyńska i mecenas M. Majchrowska. W role prokuratorów wcieliły się: mecenas A. Kryjak, mecenas W. Wieczorek, mecenas M. Twardowska, mecenas J. Janakiewicz, mecenas N. Lachowska, mecenas N. Pieczyńska oraz mecenas K. Rogala.
Sąd w części jawnej rozprawy przesłuchał świadków Ligię Kalinę (Zuzanna Matuszyk), Chilona Chilonidesa (Łukasz Piasta), Tygellina (Wiktoria Kobędza), Poppeę Augustę (Marta Urbańczyk), Akte (Melania Wroniszewska), Piotra ( Dominik Kleska) i Ursusa (Przemek Tkacz).
Strony procesowe w ciągu śledztwa udowodniły również Poppei Auguście winę podpalenia Rzymu i kłamstwo Chilonowi Chilonidesowi, którego efektem był mord chrześcijan.
Po naradzie Sąd Najwyższy (Klara Rucińska) ogłosił prawomocny wyrok: Neron jest winny wielu zarzucanych mu czynów.

notatkę sporządziła:
Maryla Majchrowska