„OD WAS DLA WAS” PROGRAM „ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO”

W dniu 10.04 2019r. Szkoła Podstawowa nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie otrzymała od Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi 5 sztuk REHABILITACYJNYCH ROWERKÓW TRÓJKOŁOWYCH „ECO TEXTIL”, stosuje się je jako wyrób medyczny służący rehabilitacji i niwelowaniu wielu schorzeń oraz pomagający w poruszaniu się. Przedmioty niniejszej darowizny zostały ufundowane przez Fundację Eco Textil „od Was dla Was” (w ramach realizowanego programu „Rower dla niepełnosprawnego” i działań charytatywnych/pro społecznych oraz promocji zbiórki odzieży używanej i jej recyklingu, a jest przekazywany przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi w ramach działania na rzecz społeczności lokalnej z podziękowaniem za przyjęcie na terenie powiatu piotrkowskiego pojemników PCK do zbiórki odzieży używanej i
z zachęceniem do korzystania z nich, aby umożliwić przez to pozyskiwanie jak najwięcej środków dla realizowania działalności statutowej PCK i podejmowanie m.in. różnorodnych akcji dla zaspokajania potrzeb okazywania pomocy dla lokalnych społeczności (miedzy innymi również w takiej formie). Z 2 rowerków mogą korzystać mieszkańcy Sulejowa w formie wypożyczenia zaś pozostałe 3 są przeznaczone do korzystania przez uczniów i pracowników szkoły.