Piknik Nauki i Techniki „EXPLORER”

W dniu 22 maja 2019 r. grupa uczniów z klas siódmych i ósmych SP nr 1 wraz z opiekunami: p. Beatą Maszczyk i p. Marcinem Pączyńskim wzięła udział w IV edycji Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER w ZSP nr 2 w Piotrkowie Tryb. Nasi uczniowie rywalizowali w takich dziedzinach jak: mechanika, elektronika, chemia, fizyka, matematyka, informatyka, historia. Mierzyli się z pytaniami dot. Konstytucji RP, zagadnieniami prądu elektrycznego i reakcji chemicznych oraz w quizie matematycznym. Zmieniali koło samochodu, zmontowali najważniejsze elementy wózka inwalidzkiego, badali jedynie dotykiem różne przedmioty, obserwowali drukowanie w 3D a także mierzyli do celu na strzelnicy. Po wyczerpującej dogrywce zajęli 1 MIEJSCE w konkursowych potyczkach spośród szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu piotrkowskiego.