SPOTKANIE Z DINOZAURAMI

21 maja 2019r najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli w wycieczce do Parku Dinozaurów w Bałtowie. Dzieci spacerowały ścieżką edukacyjną, gdzie mogły dokładnie obejrzeć wybrane dinozaury oraz uzyskały wiele cennych informacji na ich temat. Nauczyły się także rozróżniać dinozaury mięsożerne od roślinożernych. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w przejażdżce „amerykańskim szkolnym autobusem”, podczas które oglądały z bliska wiele dziko żyjących zwierząt, m.in. żubry, daniele, sarny i wiele innych. Szczególnie spodobały się im lamy, alpaki oraz strusie. Zwiedzały także tzw. dolny zwierzyniec, gdzie mogły obejrzeć z bliska m.in. małpki, różne gatunki ptaków, owce, kozy, krowy itp. Dzieci odwiedziły także prehistoryczne oceanarium, gdzie w wymiarze 3D oglądały prehistoryczne, morskie stworzenia. Bardzo podobała się im także wizyta w kinie 5D. Uczestniczyły także w krótkiej lekcji historii podczas spaceru po parku miniatur. Choć pogoda momentami płatała figle to dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.