WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY

W dniach 6 i 22 maja 2019 r. uczniowie klas 1b, 2a, 3a uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny, które prowadziła pani Ania z Pracowni Ceramicznej Nuchna. Podczas pierwszych zajęć dzieci tworzyły swoje prace z gliny: słonecznik i słoneczko. Prowadząca zapoznała
z właściwościami gliny, z temperaturą wypalania, sposobami łączenia elementów. W drugiej części warsztatów dzieci dowiedziały się na czym polega szkliwienie i jak uzyskać żółty i brązowy kolor słonecznika. Warsztaty były bardzo ciekawe. Powstały śliczne słoneczniki i słoneczka, które dostaną rodzice z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.