W SAMO POŁUDNIE

Pierwsze wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej
4 czerwca 2019 roku o godzinie 12.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, wspólnie odśpiewując tekst hymnu narodowego.
W tym roku świętujemy rocznicę 4 czerwca 1989 r. ze świadomością, że od tamtego czasu minęło już 30 lat. Duża część polskiego społeczeństwa, młodzi ludzie, nie pamiętają przełomu ’89 roku. Mamy obowiązek przypominać o tej rocznicy – zwracać uwagę jak było to ważne wydarzenie w historii Polski i Europy.
30 lat temu odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do polskiego parlamentu. Zakończyły się one zwycięstwem „Solidarności” i zapoczątkowały upadek komunizmu nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.