AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW ZAWITAŁA DO SULEJOWA

W dniu 6 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się szkolenie dla trenerów, rodziców i nauczycieli w ramach programu Polskiego Związku Piłki Nożnej Mobilnej Akademii Młodych Orłów prowadzonych przez trenerów Sławomira Kraskę i Rafała Poznańskiego. Pierwsza część odbyła się w formie wykładu na świetlicy szkolnej, zaś druga to trening pokazowy na Orliku zakończony grą selekcyjną, w której trenerzy obserwowali najzdolniejszych młodych zawodników z powiatu piotrkowskiego. Wyróżnienie otrzymał zawodnik naszego klubu Skalnika Sulejów Oliver Pyzia z rocznika 2008, który będzie bacznie obserwowany przez trenerów kadry wojewódzkiej.
W treningach brały udział dzieci z roczników 2006-2009 podzielone na dwie grupy wiekowe. Dzieci wraz z opiekunami przyjechali m.in. z Moszczenicy, Rozprzy, Ręczna, Wolborza czy Przygłowa. Szkolenie w naszym mieście odbyło się dzięki zaangażowaniu działaczy i trenerów Skalnika Sulejów oraz uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w użyczeniu obiektów.