NELA BUDKOWSKA Z SP1 SULEJÓW NA PODIUM POWIATU PIOTRKOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSK DZIECI

17 września w Wolborzu odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII) i Igrzysk Dzieci (kl. IV-VI) organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.
Wśród dziewcząt Igrzysk Dzieci uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie Nela Budkowska zajęła 3 miejsce na 92 uczestniczki biegu. To było najwyższe miejsce z wszystkich startujących uczniów z naszej szkoły. W biegu tym uczestniczyły jeszcze Aleksandra Bojarczuk 53, Karolina Majchrowska 65, Nadia Papiernik 68, Joanna Kubicka 82 i Amelia Wroniszewska 85. W biegu chłopców klas IV-VI najlepszy wynik uzyskał Piotr Woźniakiewicz 13 miejsce na 124 uczestników. Pozostałe lokaty zajmowali: Dawid Olczyk 36, Denis Chwedoruk 38, Marcel Biernacki 48, Olivier Pyzia 53, Maksymilian Twardowski 54, Mateusz Malarz 62, Dorian Pardel 77, Wiktor Bojarczuk, 85, Kamil Szczepanowski 103. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopcy z Sulejowa zajęli następujące miejsca: Karol Janiaczyk 25, Piotr Kowalski 26, Daniel Sąciński 57, Dominik Konieczny 59 i Kacper Piechura 76 na 81 uczestników. W biegu dziewcząt 41 miejsce zajęła Oliwia Bałecka na 49 uczestniczek. Opiekunami podczas zawodów była Liliana Morawska i Łukasz Nojek.
Nela Budkowska będzie reprezentowała powiat piotrkowski na zawodach wojewódzkich w Uniejowie, które odbędą się 25 września.