TERENOWA LEKCJA EKOLOGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR1 IM. JANA PAWŁA II W SULEJOWIE.

W sobotę 14. 09. 2018r. uczniowie klasy VIc wraz z opiekunami – Niną Cichoń, nauczycielką biologii i Dominiką Magierą, nauczycielką przyrody wzięli udział w terenowej lekcji ekologii – „Sprzątanie wapienników”
O godzinie 9.30 wyruszyliśmy pieszo spod szkoły do wapienników.
Po 45-cio minutowym marszu dotarliśmy na miejsce sprzątania.
Tam dostaliśmy przywiezione przez dyrektora szkoły – Marcina Parę worki i rękawice. Przystąpiliśmy do sprzątania terenu wokół wyrobiska po starych wapiennikach.
Wypoczywający podczas wakacji pseudo turyści pozostawili po sobie niewyobrażalną ilość odpadów. Na niewielkim obszarze zebraliśmy 14 dużych worków śmieci. Szkoda tylko, że nie zauważyliśmy w pobliżu ani jednego kosza na śmieci, nie mówiąc o kontenerach.
Dla naszych uczniów nie było to tylko sprzątanie terenu atrakcyjnego turystycznie, ale przede wszystkim praktyczna i życiowa lekcja ekologii. Po tych zajęciach uczniowie na pewno będą dbali o czyste środowisko, a wypoczywając będą zabierali ze sobą śmieci i odpowiednio je segregowali.

Nina Cichoń