WIZYTA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

W dniu 27 września 2019r. uczniowie z klas II a oraz II b wybrali się na wycieczkę do jednostki wojskowej w Nowym Glinniku. Celem tej wyprawy było przede wszystkim poznanie pracy żołnierzy.

Wycieczkę uznaliśmy za wyjątkowo udaną, pracownicy jednostki przyjęli nas niezwykle gościnnie i postarali się, by odwiedziny były niezapomnianą przygodą. W Nowym Glinniku znajduje się jednostka powietrzna, dlatego ważnym punktem wycieczki było obejrzenie znajdujących się tam śmigłowców. Do ich wnętrza też oczywiście zajrzeliśmy. Zaskakujący dla dzieci był fakt, że niedaleko płyty lotniska znajduje się jednostka wojskowej straży pożarnej. Tam też przyjęto nas bardzo serdecznie. Pracownicy straży pokazali nam strój chroniący przed ogniem, pozwolili przymierzyć hełmy strażackie i urządzili dla nas mały pokaz pracy armatki wodnej. Niesamowite wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę taty Adama, pana Kamila, który pomógł nam w zorganizowaniu tej wycieczki.