JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR1 IM JANA PAWŁA II W SULEJOWIE

W dniu 14 X 2019r. w Szkole Podstawowej nr1 im Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się uroczystości związane z 80-tą rocznicą powstania naszej placówki. Jubileusz 80-lecia przypadł we wrześniu uznaliśmy więc za jak najbardziej wskazane przypomnieć historię naszej szkoły i jej pracowników w Dniu Święta Edukacji Narodowej.

Data oddania do użytku budynku szkolnego jest nierozerwalnie związana z jedną z najtragiczniejszych dat w historii ludzkości 01.09.1939r. -wybuchem II wojny światowej. Dlatego część artystyczna była również hołdem złożonym bohaterom oraz wszystkim Tym, którzy w tamtych trudnych czasach, nawet nie będąc pedagogami, uczyli najtrudniejszej ze sztuk- sztuki życia. Zgromadzeni na naszej uroczystości mieli możliwość poznać rys historyczny szkoły oraz po raz kolejny prześledzić losy mieszkańców Sulejowa w czasie II wojny światowej. Uroczystość przygotowaną przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Skawińskiej, Dominiki Magiery, Marzeny Rucińskiej (śpiew), Mariusza Magiery (muzyka), Violetty Binkowskiej, Anny Kowalskiej (dekoracja), Marcina Pączyńskiego – konsultacja techniczna oraz Bożeny Pawlik (scenariusz i prezentacja multimedialna) zaszczycili swoją obecnością znakomici goście: władze Sulejowa z p. Burmistrzem Wojciechem Ostrowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Sulejowa Bartoszem Borkowskim, Radni Miasta Sulejowa, Dyrektorzy Szkół i Placówek Kulturalno-Oświatowych, a przede wszystkim Emerytowani Nauczyciele i Dyrektorzy naszej szkoły. Zgromadzonych gości powitała p. Dyrektor Renata Kumidaj. Mamy nadzieję, że część artystyczna wzbogacona prezentacją multimedialną była doskonałą okazją do wspomnień i dostarczyła wszystkim obecnym wielu pozytywnych wrażeń. Spotkanie rocznicowe rozpoczęło się miłą niespodzianką- jaką stanowiły życzenia od uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły nr4 w Sławucie na Ukrainie. Po występach naszych uczniów krótki wykład wygłosił historyk p. Krzysztof Bojarczuk, który przedstawił dzieje przedwojennego sulejowskiego szkolnictwa. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: w imieniu Starosty Powiatu Piotrkowskiego -p. Ireneusz Czerwiński, Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, Emerytowani Dyrektorzy: Krzysztof Moryń i Danuta Gielec , Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie p. Stanisław Ból, p. Wizytator Jolanta Banasik oraz Przewodniczący Rady Miasta Sulejowa p. Bartosz Borkowski. Akademię uświetniła wystawa fotografii ,,Dawnych wspomnień czar..” przygotowana przez p. mgr Wandę Gemel . Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele, goście i rodzice mogli cieszyć się atrakcjami na jesiennym pikniku.
Dziękujemy Wszystkim, którzy mimo licznych obowiązków znaleźli czas, by razem z nami świętować jubileusz -80-lecia naszej placówki.

mgr Bożena Pawlik