JESIENNA WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 17 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

Wykorzystując prawdziwe polskie babie lato uczniowie klasy IVb, Va, VIb i VId wyruszyli na integracyjną wycieczkę na Kielecczyznę. Pierwszym zwiedzanym obiektem były ruiny zamku w Chęcinach. Piękna pogoda pozwoliła nie tylko na spacer po tym ciekawym historycznie miejscu, ale i na podziwianie widoków w promieniu 60 kilometrów. Pani przewodnik zaprosiła zwiedzających na pokaz średniowiecznego tańca. Nie lada atrakcją okazało się zwiedzanie skarbca i strzelanie z łuku. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek.

Kolejną turystyczna atrakcją był skansen wsi kieleckiej w Tokarni. Tu uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądały domostwa w ubiegłym wieku oraz poznać, jak w dawnych czasach funkcjonowały np.: apteki, gabinety lekarskie, gospody czy młyn. Podczas zajęć warsztatowych zaprezentowano szereg zabaw, które cieszyły dzieci w dawnych czasach. Jak się okazało i nasza młodzież miała podczas realizacji przydzielonych zadań wiele uciechy.
Ostatnią atrakcją wycieczki była jaskinia Raj. Mimo iż trasa zwiedzania podziemnych grot nie jest długa, uczniów zachwyciła ogromna liczba pięknie ukształtowanych przez naturę stalaktytów i stalagmitów. Niestety nie ma zdjęć z tej części, bo w jaskini jest całkowity zakaz filmowania i robienia foto.
Wycieczka sprawiła też wiele radości nauczycielom. Pani V. Binkowska stroiła się w średniowieczne wianki, pani M. Rucińska biegała w poszukiwaniu minerałów, pani B. Zawisza bez przerwy robiła zdjęcia, a pan M. Pączyński zajmował się przymierzaniem hełmów, strzelaniem z łuku i jazdą na koniu.