,, POLSKA TO MIŁOŚĆ SERC POLAKÓW ”

7 listopada 2019 roku społeczność szkolna uczciła 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Myślą przewodnią uroczystości były słowa Polaka św. Jana Pawła II : ,, Polska to miłość serc Polaków ”.
Grupa uczniów z klas V – VIII przygotowała akademię, w której przypomniano okres zaborów, walkę o polskość i dzień odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
Narrator, uczeń kl. VIII – M. Wójtowicz, podkreślił , że ,, Jesteśmy spadkobiercami tych, dla których najważniejszym prawem były miłość i wolność Ojczyzny”. Występujący uczniowie kierowali myśli słuchaczy ku tym, którzy ze słowem Ojczyzna ginęli na polach bitewnych. Recytowane przez uczniów utwory ( m.in. A. Nowak, M.Turlik, D. Matyszewski) przypominały naszym przodkom o nadziei na zwycięstwo, o domu rodzinnym, o walczących polskich żołnierzach. Słowo mówione zostało bogato zilustrowane muzycznie: śpiewem patriotycznych pieśni (m.in. Rota, Wojenko ,wojenko czy Białe róże) czy grą na flecie przez P. Leską. Uczniowie do uroczystości zostali przygotowali przez n-li: I Pietrasiak, M. Rucińską, B. Zawiszę, M. Magierę, A. Kowalską, M. Pączyńskiego.